1. Сприяйте і постійно контролюйте роботу своїх дітей.
2. Визначте постійне місце дитини, де б їй зручно було виконувати домашнє завдання, читати книжки, газети. Світло повинно падати на книгу або зошит із лівого боку.
3. Стежте, щоб дитина вчасно прийшла до училища та своєчасно поверталася. Контролюйте, чи не було пропусків, спізнень.
4. Вимагайте, щоб дитина сідала за уроки у передбачений режимом час, працювала сумлінно. Після кожних 50 хвилин занять – 10 хвилин необхідно відпочивати.
5. Не відривайте дитину від роботи під час виконання домашнього завдань. Вимкніть радіоприймач, телевізор; не дозволяйте іншим заважати дитині.
6. перевіряйте виконані письмові роботи, нехай дитина розповість вивчення своїми словами, відповість на запитання.
7. Виховуйте любов до навчання та училища, повагу до вчителя, старших.
8. Не критикуйте при дітях учителя, училище; про помічені недоліки кажіть самому майстру, класному керівнику, директору училища.
9. Один-два рази на місяць відвідуйте ВПУ СОТ, розмовляйте з учителями, класним керівником про успішність та поведінку дитини.
10. Обов’язково відвідуйте всі батьківські збори, використовуйте запропоновані поради, допомагайте у роботі батьківському комітету.
11. Не допускайте в сім’ї сварок, обману.
12. Не просіть дітей купувати цигарки та спиртні напої.
13. Давайте можливість дітям один раз на тиждень ходити в кіно, привчайте слухати музику, читати художню літературу, виховуйте інтерес до образотворчого мистецтва, фізкультури.
14. Частіше розмовляйте з дитиною про те, що було в училищі цікавого, що заважає їй краще вчитися, давайте поради, поділіться досягненням у своїй роботі.