Пам’ятка для батьків

Що не варто робити батькам або дії, які можуть спонукати до самогубства.

1Провокувати в дитині відчуття провини:”Ти мене засмучуєш своєю поведінкою та оцінками”, “Ми не поїдемо влітку на море, тому що в тебе двійки” тощо. Батьки щоразу нагадують своїй дитині, як сильно вона винна у їхньому поганому настрої, скільки страждань їм завдала. Якби не вона, все було б чудово, і тільки її втручання зруйнувало плани. Так батьки виховують людину, яка у зрілому віці займатиметься самоїдством, візьме всю провину на себе.
2. Жорстоко контролювати поведінку, розпорядок дня, навчання і навіть настрій дитини. Нерідко батьки беруть на себе відповідальність за найменші емоційні переживання дитини:”Вона плаче або втомилася – отже, ми не створили їй комфортних умов”. Унаслідок цього діти не зможуть у майбутньому відповідати за себе і наслідки своїх вчинків. Відчуття безпорадності при цьому часто стає причиною суїциду.
3. Ставитися до дитини як до своєї останньої іграшки. “Навіщо йому вчитися – він ще встигне, навіщо займатися спортом – він такий слабкий?! Зате він такий чудовий!”. Це призводить до того, що діти не навчаються передбачати події, ставити собі мету і йти до неї.
4. Пояснювати будь-які події дитини зовнішніми причинами, ігноруючи можливість самої людини бути господарем своєї долі та почуттів. Таке виховання породжує залежність емоційних станів від зовнішнього середовища і невміння долати труднощі самостійно.
5. Постійно оберігати дитину від помилок. Страх помилки призводить до втрати перспективного погляду на майбутнє, досягти чогось і, як наслідок, втрати сенсу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *