У 36-ту річницю трагедії над ЧАЕС нависла нова загроза

36 років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, яка стала найбільшою в історії ядерної енергетики.
Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500 бомб — таким, які колись були скинуті на Хіросіму.
Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими.
Радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі і досягла Європи. Про те, що сталася аварія на Чорнобильській АЕС, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки через кілька днів.
На гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення.
Тисячі синів та доньок України пішли тоді на боротьбу із невідомою стихією. Багатьох з них ми вже, на жаль, втратили.
Сьогодні ж українці знову стали на заваді ядерній катастрофі. З початком вторгнення російські окупанти захопили ЧАЕС, поставивши у небезпеку увесь світ.
Загарбникам байдуже на невимовні страждання “променевої хвороби”, на ліквідаторів, які ціною власного здоров’я врятували, у тому числі і їхні життя.
Уже третій місяць українці щодня борються з навалою окупантів та запобігають повторенню страшної катастрофи.
Низький уклін ліквідаторам, які 36 років тому рятували світ від наслідків Чорнобильської трагедії.
Низький уклін усім українцям, які сьогодні продовжують захищати нас від повторення лиха світового масштабу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *