Міжнародний день захисту прав людини

10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, 75-ти річчя якої світ має нагоду вшановувати. Саме ця дата стала Міжнародним днем прав людини на підставі ухваленого рішення Генеральною Асамблеєю ООН.
В Україні на офіційному рівні День прав людини визначено відповідно до Указу Президента України від 9 грудня 2022 року.
В Указі Глави держави зазначено, що День прав людини установлюється з метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов’язком держави, посилення консолідації українського суспільства, підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН про відзначення 10 грудня на честь ухвалення Загальної декларації прав людини Дня прав людини.
Положення Загальної декларації прав людини в Україні знайшли свою реалізацію у Конституції, у багатьох законодавчих актах, що дає підстави для реалізації, захисту прав людини.
Водночас упродовж останніх років права людини в Україні зазнали відчутного удару, а під час жорстокої агресії рф потребують відповідної міжнародно-правової оцінки та захисту.
Забезпечення прав людини, визначених у Загальній декларації прав людини, є основою для демократичного розвитку України та відстоюється Збройними Силами України та усім українським суспільством під час відсічі російській агресії.

Міжнародний день захисту прав людини

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято Загальну Декларацію прав людини – фундаментальний акт, суть якого полягає у проголошенні багатоманітності людських прав і свобод. Незважаючи на необов’язковість її приписів, Декларація є універсальним і ефективним механізмом захисту прав кожної людини без винятку, а дата її підписання  стала всесвітнім святом – Міжнародним Днем захисту прав людини.

Головна теза Міжнародного дня захисту прав людини походить із того, що всі люди є вільні та рівні, а їх права є основою суспільного розвитку та існування. За твердженням Франкліна Рузвельта свобода означає абсолютне верховенство прав людини, саме тому головним завданням кожної правової держави вбачається створення гарантій для утвердження та забезпечення цієї свободи.

Кожного року з нагоди цього свята проводяться численні міжнародні конференції та круглі столи, на пленарних засіданнях ООН нагороджуються особи, що зробили значні внески у цій площині, а Норвезькій Нобелівський комітет в Осло вручає Нобелівську премію миру. В Україні цей день відзначається Тижнем права, протягом якого так само організовуються заходи, на яких особливо акцентується увага на правах людини. Наш Інститут щорічно приєднується до святкування, проводячи низку різноманітних за напрямами заходів.

Ми віримо, що настане час, коли кожна особа прагнутиме стати прикладом Людини, яка сповідує ідеї рівності, неприпустимості дискримінації, терпимості, справедливості, відповідальності та поваги. Адже наша свобода починається там, де завершується свобода інших.

 

Всеукраїнський тиждень права

В Україні, починаючи з 2008 року тиждень, який містить у собі 10 грудня – День прав людини, офіційно вважається тижнем права. Саме у цей день Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято у 1948 році Загальну декларацію прав людини. Метою свята є підвищення рівня освіченості громадян у своїх правах та виховання поважного ставлення до прав інших громадян.

У 2023 році Всеукраїнський тиждень права відзначається з 4 по 10 грудня

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Для цього заздалегідь планується проведення масштабних заходів, у яких працівники органів влади, юридичних установ, закладів освіти та громадського сектору проводять роз’яснювальну роботу.

У деяких органах виконавчої влади проводяться екскурсії для дітей різного віку. Також у закладах середньої освіти читають лекції про заходи, які учні можуть зробити для того, щоб запобігти булінгу та дискримінації за будь-якими ознаками.

Подібні лекції та бесіди з питань захисту прав людини проводяться в установах виконання покарань, військових частинах, серед учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *