26 квітня – День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, однієї з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.
Чорнобильська катастрофа — це історія про людську трагедію, випалену вщент природу та життя, яке врешті-решт перемагає смерть. Це історія про те, як через діяльність людей, стародавнє місто Чорнобиль стало закутим у колючий дріт та іржу. Про те, як місту Припʼять тепер назавжди 16 років. Про те, як дорого коштує людська помилка. Про те, що несе з собою «совок», який хоче повернути росія. Але це також урок про те, що життя та природа завжди перемагають смерть. І навіть після таких жахливих трагедій життя рослини і тварини повертаються. Коли окупанти нахабно заходили в Чорнобиль, оскаженіло закопувалися в «рудому» лісі, коли зараз шантажують світ на Запорізькій АЕС, вони показують, що не вивчили жоден урок. Що вони варвари та злочинці, і ми з ними — дуже різні. Зараз, коли росіяни вчиняють екоцид з Каховською ГЕС, коли нищать та бруднять райони бойових дій, коли мінують цілі регіони, треба пам’ятати: природа, життя та правда переможуть!
Книги про катастрофу, які варто прочитати,щоб знати, що сталося вночі 26 квітня 1986 року і як важливо, щоб подібне ніколи не повторилося: