Бібліотека запрошує!

Час взяти в руки книги з творами Лесі Українки і знайти ті рядки, що співзвучні з вашим життям, вашими думками і мріями.
25 лютого 2025 року відзначаємо 154 річницю від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – геніальної доньки українського народу.
З повномасштабним вторгненням ворога на наші українські землі, з новою силою звучить художнє слово видатної української письменниці, перекладачки, громадської та культурної діячки: «А звемось просто українці, бо ми такими єсьмо». Саме українське слово стало матрицею творчості Лариси Петрівни Косач, ідентифікатором українки через етнонім, через націоналізм.
«Ні! я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає» – промовляє до нас Леся Українка. Ці слова стали пророчими для поетеси в боротьбі за любов, за життя. Для нас, сучасників, вони є усвідомленням того, наскільки Леся Українка випереджала час і тоді, і тепер! Сьогодні весь український народ мужньо і незламно стоїть у боротьбі за свою ідентичність, свободу, за рідну Україну!
Розглянемо кілька цікавих фактів з її життя:
• Поетеса висловлювалася щодо росіян. Вона вважала, що «братні народи» є просто сусідами”, які не мають спільних інтересів і їхнє майбутнє – жити окремо.
• Леся не ходила до школи, бо її мати не хотіла російського впливу на свою доньку. Її освітою опікувалися родичі і приватні педагоги.
• Іван Франко називав Лесю «єдиним мужчиною в нашому письменстві».
• Похорон письменниці проходив під наглядом жандармів. Влада боялася, що ця подія перетвориться на український мітинг. Людей було так багато, що довелося зупинити рух трамваїв. Труну Лесі Українки несли 6 жінок: її подруги та відомі українські діячки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *